Батлав:
Сургалтын менежер : ..................................../
/
Дадлага удирдсан ЕБС –ийн багш: ..................................../
/
Ээлжит хичээлийн хөтөлбөр
Сэдэв
|
Мэдээллийн кодчилол
|
Хамрах хүрээ
|
7-р анги
|
Зорилго
|
Кодчилол болон мэдээллийн кодчилолын талаарх ойлголттой болох
|
Зорилт
|
Мэдээллийн кодчилох болон мэдээллийн кодчилолыг таньж унших
|
Сургалтын арга
|
Харилцан ярилцах, үзүүлэн таниулах, мэдлэг бүтээх
|
Хичээлийн хэлбэр
|
Зорилгоо хэрэгжүүлэх хэлбэр:
-
Шинэ мэдлэг олгох
Зохион байгуулалтын хэлбэр:
-
Анги нийтээр ажиллах
-
Дадлага ажил
|
Хэрэглэгдэхүүн
|
Сурах бичиг, үзүүлэн, ТӨМ, үнэлгээний хуудас
|
Хичээлийн элемент
|
Суралцах үйл ажиллагаа
Багшийн үйл ажиллагаа (Б)
Сурагчын үйл ажиллагаа (С)
|
ü
Үнэлгээ
v
Багшийн санал
!
Анхаарах зүйл
|
||||||||||||||||||||||||
Анги зохион байгуулалт
/1минут/
|
Б: Хичээл эхэлснийг сурагчдад сануулна.
-
Сайн байцгаана уу? Хүүхдүүдээ
С: Багштай мэндэлж. Хичээлд бэлтгэнэ.
|
!
Багш хичээл заах бэлтгэл хангасан байна.
|
||||||||||||||||||||||||
Сэдэл төрүүлэх
/8 минут/
|
Б: Сурагчидад өгсөн гэрийн даалгаварыг шалгана.
Багш сурагч бүрт хүснэгт тарааж өгнө.
С: Сурагчид гэрийн даалгавараа шалгуулна. Хүснэгтийг бөглөнө.
Хүснэгт1:
|
!
Гэрийн даалгаварыг сурагч сурагчаа шалгах
хэлбэрээр шалгаж үнэлнэ.
|
||||||||||||||||||||||||
Шинэ мэдлэг олгох
/15 минут/
|
Б: Самбар дээр өнөөдрийн сэдвийг тавьж сэдвийн талаар ярилцана.
С: Санаа бодлоо хуваалцана.
Б: Сурах бичгийн 8-9-р хуудасыг уншуулж түүн дээрээ хамтарж ярилцана.
С: Уншиж мэдсэн зүйлийнхээ дагуу ярилцана.
|
v
Сурах бичиг дээр жишээ авсан мэдээллийн кодчилол
дээр хамтран ярилцах. Сурагчдаас өөр ямар кодчилолуудыг мэддэг болхыг яриулах.
|
||||||||||||||||||||||||
Бататган дүгнэх
/15 минут/
|
Б: Сурагчдад ТӨМ1-ийг тарааж өгж ажиллуулна.
С: Багшийн өгсөн даалгаварыг гүйцэтгэнэ.
|
ü
ТӨМ1 дээрх дасгал даалгаврыг хэрхэн гүйцэтгэсэн
байдлаар нь үнэлэх
|
||||||||||||||||||||||||
Гэрийн даалгавар
/1 минут/
|
Сурах бичгийн 10-р хуудасны чадахуйн дасгал даалгаврыг гүйцэтгэж ирэх
|
0 comments:
Post a Comment